Kristīgā ticībā saulespuķe simbolizē mīlestību uz Dievu, kā arī dvēseli, kura nemitīgi savās domās un jūtās pievēršas un seko Dievam. Saulespuķe šajā ziņā ir lūgšanas simbols. Lūgšana nenozīmē tikai kaut ko prasīt, bet arī pateikties, apbrīnot, pielūgt un slavēt Dievu par viņa dāvanām un žēlastības darbiem. Es domāju, ka tieši to dara puķes un, jo īpaši, arī saulespuķes, kas seko līdzi saulei un māca mūs sekot Dievam.
Saulespuķes simbolizē apbrīnu. Ziedi vienmēr tikuši saistīti ar sauli savas unikālās spējas dēļ sekot tās izstarotajai gaismai.
Saulespuķe jeb saulgrieze ir viengadīgs lakstaugs ar stingru, nesazarotu stumbru, kas var sasniegt līdz 2,5 metru augstumu, lielām lapām un spēcīgu sakņu sistēmu.
Auga nosaukums “helliantus” tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “saules zieds”. Zied no jūlija līdz septembrim atkarībā no saulaina laika apstākļiem. Ziedi sakopoti lielos, plakanos kurvīšos stumbra un zaru galos. Kurvīša centrā ir stobrziedi, gar malu dzelteni mēlziedi, bet dzeltenā krāsa ir saules krāsa, kas, kā vēstī leģenda, atspoguļo cēlsirdību un veiksmi, ko sniedz saule.
Uzskatīja par svētu augu; simbolizēja nemirstību.
Tā kā saulespuķe ziedu griež pretī saulei, to asociēja ar ziedošanos dievam. Inki to uzskatīja par svētu augu un izmantoja griezumos, kā arī veidojot rotas lietas. Ķīnā tā simbolizēja nemirstību. Cilvēki saulespuķes sēklas ēda cerībā uz ilgu un laimīgu mūžu.
Astroloģijā cilvēki atklāja puķu saistību ar horoskopu, stādot puķes, cerēja, ka tās pasargās vai palīdzēs izvairīties no ļaunuma. Auna sliktākās īpašības ir nepacietība, egoisms un neizlēmība, un uzskatīja, ka tās palīdzēs apkarot saulespuķe. Saulespuķes dzimtene ir Centrālamerika un Dienvidamerika. Spānijas jūrnieki ceļojot to atveda uz Eiropu kā dekoratīvu augu parkiem un dārziem, bet izrādījās, ka tās ir lietojamas uzturā un ir lieliski nektāraugi.
No saulespuķes vāc mēlziedus, lapas bez kāta vai ar nelielu līdz trim centimetriem garu kāta palieku, saknes un sēklas. Mēlziedus un lapas vāc ziedēšanas laikā. Tas sēklu veidošanos gandrīz neietekmē. Lapas noplūc no vidējās stumbra daļas. Žāvē parastos apstākļos vai kaltē, nepārsniedzot 50 grādu temperatūru. Sēklas novāc, nogriežot kurvīti, kad tās ir nogatavojušās, izberž un žāvē kā lapas. Uzglabāšanas ilgums ne ilgāk par diviem gadiem.
Jebkurā dārza pusē var stādīt saulespuķes - tās simbolizē atdzimšanu, palielina vitalitāti un palīdz uzlabot partnerattiecības. Šāda ziedu ietekme nepieciešama katrā dzīves jomā.
Saulespuķe. Gluži dabiski, ka lielā saulespuķe ir saules simbols. Peru inki to godāja kā saules dieva attēlu. Ziemeļamerikas līdzenumu ciltīs saulespuķu sēklas tika dotas līdzi mirušajiem ceļojumā uz pēcnāves pasauli.
Saulespuķe. Gluži dabiski, ka lielā saulespuķe ir saules simbols. Peru inki to godāja kā saules dieva attēlu. Ziemeļamerikas līdzenumu ciltīs saulespuķu sēklas tika dotas līdzi mirušajiem ceļojumā uz pēcnāves pasauli.
Kopsavilkums. Simbolizē – lūgšanu, tiekšanos pēc Dieva , apbrīnu, pielūgsmi, Sauli, cēlsirdību, veiksmi, nemirstību, atdzimšanu, vitalitāti, gaismu.
Avoti rakstam:
Avoti rakstam:
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru