ceturtdiena, 2018. gada 13. septembris

Pentakls.Monēta.Disks.Pentagramma.Bafomets.

Nākamais simbols ir visai smags.Monēta uz kuras uzzīmēta pentagramma. Tātad jāapskata veseli 3 simboli kopā- pentakls, apgrieztais pentakls, un monētas-diska simboliskā nozīme.
Taro kārtīs šī zīme saucās Pentakls. Taro kārtīs ir gan apgrieztais pentakls, gan taisnā pozīcijā vērstais.

Taisnā pozīcijā vērstā pentagramma/ pentakls.

Pentagramma ir piecstaru zvaigzne, ja ap to apvelk apli tas tā kļūst par pentaklu.
Pentagramma ir simbols, kurš tiek saistīts ar sātanu. Šī zīme pirmo reizi parādījās 3000 gadus pirms Kristus un kopš tiem laikiem bieži ir mainījusi savu nozīmi. Senajos laikos pentagramma bija veselības simbols, viduslaikos to izmantoja, lai atvairītu dēmonus un garus un katoļu baznīca to izmantoja, lai attēlotu Jēzus 5 brūces. Taču tad notika pēkšņs pavērsiens: tā kā pentagramma tika bieži izmantota arī saistībā ar pagāniem, baznīca no tās atkāpās un pārtulkoja to kā sātana simbolu. Kopš tā laika pentagramma tiek lietota saistībā ar sātanu un melno maģiju.
Pentagramms ir viens no vecākajiem simboliem . Tas ir atrasts akmens alās, maiju apdzīvotajās vietās, kā arī Ķīnā, Indijā un arī Ēģiptē. Tas tiek aprakstīts kā spēcīgs simbols, kas pasargā no ļaunuma, sātana, nelaimēm, un dēmoniem. Tā ir piecstaru zvaigzne, kuras stari simbolizē uguni, ūdeni, zemi, vēju un garu. Tas tika plaši izmantots, Grieķijā un Babilonijā. Grieķi ticēja ka tam piemīt maģisks spēks un sauca to par pentalfu. Babiloniesi ticēja ka šai zvaigznei ir sakars ar Venēru un tās ceļu cauri debesīm. Kādu laiku Jeruzalemē pentagrams tika oficiāli pārdots. Tie kuri valkāja pentagrammu uz apģērba tie atklāti demonstrēja ka nodarbojas ar maģiju. Šis simbols tika arī izmantots kā laimes, veselības, aizsardzības, un veiksmes piešķiršanas talismans. Viduslaikos šī zīme tika zīmēta uz māju durvīm un logiem, lai nelaistu mājā ļaunumu. Ar šo simbolu viņi vēstija arī vai ir ziema vai vasara.
Ja ap pentagrammu apvelk apli, tad to sauc par pentaklu. To sauc arī par raganu zvaigzni. To sauc arī par nepārtraukto saiti, jo to zīmē ar vienu nepārtrauktu līniju. Šo zīmi izmanto arī rituālos, un lai piešķirtu spējas. Izmanto kā spēka, un varas piešķiršanu garam. Lielākajai daļai pagānu tas simbolizē elementu Zeme. Tas ir arī kā raganu otrā ranga zīme. Dažos rituālos tas apzīmē dzimšanu un atdzimšanu. Ja šie amuleti tiek veidoti no koka tad tie ir veltīti dabai. Tie kas ir gatavoti no sudraba, tie simbolizē mēness enerģiju, bet tie kas no zelta, tie savukārt, simbolizē saules enerģiju. Raganas, amuletus ar šo simbolu, veidoja no visdažādākajiem materiāliem, un rotāja ar akmeņiem, dārgakmeņiem, stikla lauskām un zīmēja uz tiem speciālas zīmes, jo tā šie amuleti, kalpoja viņu konkrēti domātajam mērķim.
Sākumā pentagramma bija dievietes Kores simbols. Tā bija dieviete, kuru pielūdza teritorijā sākot no mūsdienu Anglijas, līdz pat Ēģiptei un vēl tālāk. Senie Romieši viņu esot pārsaukuši par Karmentu. Viņai par godu nosaukta arī osta – Karaale (tagadējā Kagliari, Sardīnijas galvaspilsēta).
Dievieti simbolizējošais auglis bija ābols, kuru pārgriežot horizontāli uz pusēm veidojas perfekta pentagramma ar sēklu katrā sadaļā. Wicca kulta pārstāvji, Čigāni un neopagāni turpināja griezt tādā veidā ābolu. Čigāni ābola serdi uzskatīja par Zināšanu Zvaigzni.
Pitagora piekritēji esot izmantojuši pentagrammu kā slepenu pazīšanās zīmi pēc noiešanas pagrīdē.
Senie kristieši Aleksandrijā un Ēģiptē līdz 4 gs. p.k.dz. arī pielūdza dievieti Koru. Svētki viņai par godu tikuši rīkoti 6. janvārī, kas vēl mūsdienās tiek atzīmēti kā Jēzus dzimšanas svētki armēņu baznīcās, turklāt ar vēl lielākiem svētkiem, kā parastie katoļu ziemassvētki.
Anglijā šie svētki kļuva par Ražas novākšanas svētkiem.
Pentagramma izveidojas, savienojot piecstūra virsotnes ar 5 taisnām līnijām. Savukārt piecu līniju vidū parādās nākamais penta-gons, kurā var iezīmēt jau atkal nākamo penta-grammu. Un tā bez gala. Piecstūra diagonāles vai "grammas" būtībā ir formā ieslēptās enerģijas manifestācija. Līnijas ir spēka ceļi, kā tie redzami Vērotājam. Pentagramma kā iekšējā Cilvēka simbols parāda piecu principu darbību, slīpējot "dārgakmeni" dzīves izaicinājumos. Viss iekšējais spriegums tiek kārtots atbilstoši Zelta griezumam kā harmonijas un skaistuma etalonam. 
Latviskā tradīcijā pentagrammu sauc par lietuvēna krustu (tāpat kā arī vēl pilnīgi citas figūras), tas ir domāts lietuvēna aizbaidīšanai. Senās okultās organizācijās pentagrammai ir īpaša loma, dažādas mūsdienu garīgās kustības to uzskata par savu simbolu. Māņticības pārņemtie ir pārliecināti, ka piecstaru zvaigznes orientācija telpā diametrāli maina raksta jēgu. Patiesi, katram pašamjāattīsta atšķiršanas spējas. Meklētājam norādīšu, ka no Zemes, vērojot Venēras riņķojumu Kosmosā, apmēram 8 Zemes gados, norit 13 Venēras gadu. Tas grafiski debess jumā atspoguļojas kā Pentagramma jeb piecstaru zvaigzne! Attiecība 13/8 atbilst zelta griezuma proporcijai...
Tiek uzskatīts, ka tie augļi, ziedi un citas dzīvās pasaules būtnes, kuru forma ir veidota pēc piecsstūra ģeometrijas principiem, ir Cilvēkam piemērotas un draudzīgas.
Burvju mākslas rituālos un Maģijā pentakls ir māla, vaska, keramikas (dažādās tradīcijās sudraba, zelta) disks, uz kura attēlota pentagramma un citas maģiskās zīmes un simboli un to lieto Maģiskā Apļa iesvētīšanai, enerģijas iezīmēšanai un ēdiena pasniegšanā.
Pentakla pozīcija: dzimšanas un atdzimšanas simbols (rokas un kājas izvērstas uz labo un kreiso pusi, galva augstu pacelta)
Sudrabs: psihisko spēku metāls (simbolizē arī Mēnesi)
Zelts: spēka un enerģijas metāls (simbolizē arī Sauli)
metāli no kuriem visbiežāk izgatavo pentaklu (pentagrammu)
Daudzas kopas lieto pentaklu kā to Raganu zīmi, kuras inicētas 2.pakāpē.
Pentagrammas stari simbolizē: uguni, zemi, ūdeni, vēju un garu.
Rituālā pentagrammas zīmē gaisā, ar zobenu vai nazi.
Maģijā pentagramma ir Raganas aizsardzības un pozitīvā spēka simbols, ko lieto dabas spēku apvaldīšanai.
Pentagrammu lieto arī meditācijas vingrinājumos. Katrs zvaigznes stars asoaciējas ar konkrētu īpašību, atribūtu, jēdzienu, emociju vai Pagānu dievības vārdu.
Maga Pentakls. 
Disks vai aplis, uz kura parasti attēlota piecstaru zvaigzne, to sauc arī par Zālamana pentaklu.
''Sverīgs un spēcīgs
dievišķā spēka
maģiskais simbols''
Tas pārstāv Dievu vai cilvēku un četrus dabas elementus; piecas maņas (piecus prātus), piecaz krustā sistā Kristus brūces un piecus punktus cilvēkā, viņam nostājoties Pentakla pozīcijā.
Kā amulets pentakls aizsargā magu no dēmoniem un garu uzbrukumiem; kā talismans tas viņam palīdz tos izsaukt un vadīt.
Pastāv versija, ka par savu formu šis simbols var pateikties ābolam. Ja ābolu pārgriež uz pusēm horizontāli tad katras pusītes centrā būs redzama gandrīz ideāla pentagramma, kuras katrs stars saturēs vienu ābola sēkliņu.  Katrai no šīm piecām sēkliņām ir sava pentagrammas simboliku, bet pati galvenā ideja ir apslēptās zināšanas un noslēpumi, kas glabājas uz zemes. Leģendā par Ādamu un Ievu ābols parādīja slēptās zināšanas, kuras bija liegtas cilvēcei un pēc kurām nevajadzēja tiekties.
Tradicionāli katram no pentagrammas stariem tiek piedēvēts viens no metafiziskajiem elementiem.
Zeme: (Apakšējais kreisais stars) -Stabilitāte un fiziskā izturība
Uguns: (Apakšējais labais stars)- Drosme
Ūdens (Augšējais labais stars) – Emocijas un intuīcija
Gaiss (Augšējais kreisas stars) – Intelekts un talants
Gars (Augšējais stars) - Dievišķais un viss Esošais.
Ap zvaigzni apvilkts aplis simbolizē dievu vai dievieti. Viņš it kā lauž un atstaro gaismu dāvājot gudrību un aizsargājot. Tāpat aplis simbolizē svēto vietu no kuras gars (Piektais elements) valda pār visām četrām zemes stihijām.
Ēbreju svēto rakstu (Vecā derība) laikā pentagramma bija pirmais un pats svarīgākais no septiņiem zīmogiem, kas bija septiņi slepenie dieva vārdi. Tāpat pentagramma bija attēlota arī Valdnieka Zālamana gredzenā. Vēl pentagramma tika interpretēta kā vēršanās pie piecām grāmatām ( Pirmās piecas grāmatas ebreju svētajos rakstos kas saucās Tora) Hmm… Tora….vai tik nav Taro? Vārds Tora sastopams Taro kārtī - The High Priestess.
Babilonieši nēsāja amuletus ar pentagrammu, kas viņus pasargāja no dzīves grūtībām un slimībām.
Pitagorieši pentagramma ir veselības un ideālisma simbols. Slepenais biedrības simbols. Pitagors apgalvoja, ka pentagramma slēpj sevī zelta griezuma lielumu (φ = (1+√5)/2 = 1.618…). Ja izdalīt jebkura krāsainā segmenta garumu ar visgarāko no pāri palikušajiem segmentu garumiem, tad tiks iegūts zelta griezums
Krstiešu kultūrā pentagramma tika plaši izmantota tā aizsargājošs amulets. Pie tam skaitliskajā tulkojuma trīs augšējie stari simbolizē Tēvu, dēlu un Svēto garu, bet divi uz leju vērstie stari simbolizē Kristus dubulto būtību. Cilvēka un Dievišķā. Romas imperators Konstantīns izmantoja pentagrammu kā savu zīmogu un amuletu.
Angļu kareivis Sers Gavains, karaļa Artura krustdēls, lika uztaisīt sev vairogu ar pentagrammas attēlu, kuras pieci stari simbolizēja 5 bruņinieka tikumus – augstsirdību, pieklājību, tikumību, bruņnieciskumu un dievbijību.
Dažreiz (Sevišķi alķīmijā) tiek minēts kā aizsargājošs simbols, kurš aizsargā no izsauktā dēmona. Ja dēmons ieiet iekšā uzzīmētā pentagrammā tad izrauties vairs nespēj. Tieši tāds dēmona lamatu veids ir attēlots Gētes „Faustā”

Apgrieztais pentakls/Bafomets.

Apgrieztais pentakls ir tas pats pentakls tikai apgriezsts kājām gaisā. Tas parasti tiek saistīts ar ļaunumu un sātanu. Ja vertikālā versija saistās ar dievu, tad apgrieztā ir velns, sātans. Abi apakšējie stari pagriezti uz augšu, simbolizē ragus. Tas atspoguļo mūsu ēnu pusi, par kuru iespējams pat mēs paši nenojaušam, vai cenšamies noslēpt. Pat Pitagors esot uzskatijis, ka pentakls, vai pentalfa ir perfektā dieva bilde, jo savienojot stūrus tiek iegūti citi pentakli, un citi piecstūri, līdz tie kļūst aizvien mazāki, līdz tie ir pielīdzināmi nullei. (Sātana kārts)
19. gadsimtā Elifass Levi attēloja šo simbolu ar āzi, kurš ir pacēlis ragus un ir gatavs cīnīties ar debesīm. Tas ir minēts grāmatā "The Key Of Great Mysteries". 1966. gadā arī tika atklāta sātana baznīca Sanfransiko.  Amerikā dibinātā sātana baznīca par savu simbolu pieņēma Bafometu.
Uzsākot rituālus šajā baznīcā šis simbols tiek pacelts virs altāra. Šo simbolu izmanto arī daudzas citas organizācijas, kuras pārsvarā nodarbojas ar sātanismu. Dažās kopienās ar so simbolu apzīmē nākamā ranga burvijus un raganas melnajā maģijā, taču ar laiku tika tam ieviesti arī citi simboli, piemēram, trijstūris. Simboli kas ir ap āža galvu kabalistiski simboli, kurus izrunā pekles čuska, jeb Levitiāns, kas tiek saistīta ar sātanu.
Sātanistu pentagrammas parasti zīmē ar diviem stariem uz augšu un āža galvu iekšpusē un to sauc par apgriezto pentagrammu (Sigil of Baphomet).Tā asociējas ar kritušajiem eņģeļiem un to izmanto kā dumpja vai reliģiskās identifikācijas zīmi. Trīs lejupvērstie stari simbolizē Trīsvienības noraidījumu.
Piecstaru zvaigzne burvju ir īpaša grafikas maģija, tas ir parasti sauc par "pentagramma." Pentagramma ir ar burvju ir balta burvju ar apgrieztu pentagramma ir simbols melnā maģija.
Ja pentagramma otrādi (apgriezta pentagramma), un tas ir cilvēka gars uz leju, tas ir elle, tas kļūs par simbolu ļauno dēmonu, un otrādi pentagramma pārstāv arī sātans, sātans mācīja zīmi (apgriezta pentagramma iekšā kazas (grēcinieki) ir ziloņu, Zhongyuan) Satanist Bībele segums ir apgrieztā pentagramma logo. Brīvmūrnieks (Masonu) viesību zāle (Lodge), kas arī karājās banner apgrieztu pentagramma. Brīvmūrnieks vienmēr noliedza savu saistību ar sātanisms, bet pakārt šo zīmi, redzējis pārāk daudzi cilvēki nezina, ko nozīmē apgrieztā pentagramma.
*Vissvarīgākais simbols mūsdienu Burvju mākslā.
*Gan reliģisks, gan Burvju mākslas maģiskais simbols. 
Bafomets: apgriezts pentakls, uz kura attēlota kazas galva, kabalas simboli (Levitiāns)
Levitiāns - elles čūska, saistās ar Velnu.
Otrādi apgriezta pentakla divi stari veido ragus, tie atspoguļo mūsu ēnas pusi, par kuru mēs nezinām vai kuru mēs cenšamies noslēpt.
Daži reliģiski un garīgi grupējumi izmanto apgriezto pentagrammu, kura parasti tiek attēlota ar āža galvu pentagrammas robežās. Tas ir tā saucamais Bafometa simbols. Iespējams, ka šis termins ir radies no diviem sengrieķu vārdiem. Barphe un metis, kas nozīmē „zināšanu iegūšana” vai arī „kristīšana ar prātu”
Monēta.Disks.
Monētas nozīme visiem skaidra-nauda, naudas enerģija.
Bieži Taro kārtīs tas tā arī ir pateikts, bet man negribējās ticēt, ka viss ir tik viennozīmīgi un ka uz naudas varenā pentagramma uzzīmēta. Tad nu monētu pārvērtu par disku.
Disks ir dzīvības radīšanas un aprites simbols (varbūt tāpēc monēta-jo nauda jau arī iet apritē un tika izdomāta, lai notiktu enerģiju apmaiņa-aprite). Tā nozīme ir ļoti plaša sākot no galaktikas radīšanas, līdz dvēseles pārejai uz Sauli. (saulīte arī no mūsu skata punkta ir diska formā). Disks kā taustāms meteriāls radīšanai.
Diski ir Saules sistēmas un arī galaktikas veidola modelis. Diska forma attiecināma uz Saules sistēmu un galaktikām kopumā.
Diska forma pielīdzināma pirmvielas mākonim, ko izdalīja Saule, lai veidotu kārtējās Saules sistēmas planētas pēc krievu zinātnieka Viktora Plikina teorijas vai arī pirmvielas mākoņu formai pēc klasiskajām teorijām.
Ne par velti disku svieda Apollons, kuram piedēvēja radīšanas uzdevumus.
Visparīgā nozīmē disks ir arī rotācijas simbols ap centrālo asi.
Kopsavilkums.
Pentakla monēta/disks simbolizē – Zemi, Zemes enerģiju, naudu, materiālu, apslēptas zināšanas, noslēpumi, Dievišķā spēka maģiskais simbols, atdzimšanas simbols, veselības un ideālisma simbols, dzīvības radīšanas un aprites simbols, laimes un veiksmes simbols, spēcīgs aizsardzības simbols., ražas novākšana, abslēptās enerģijas manifestācija, zelta šķērsgriezums, ideālā proporcija-harmonija.
Otrādi vēsta zīme – pretējs dievišķajam, tumsas spēki, haoss, iznīcināšana-pretēji radīšanai.
Abās pozīcijās spēcīgs Maģijas simbols.

Avoti rakstam:
http://spoki.tvnet.lv/mistika/Ko-vesta-simboli/525888

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Zvans. Zvaniņš.

Zvani ir paredzēti galvenokārt kaut kā signalizēšanai, tāpēc par zvanu bieži sauc arī skaņas signālu, kas domāts informēšanai, bet nav rad...